Fire Guard Konrad Nalewajka działa na polskim rynku usług z zakresu ochrony przeciwpożarowej na terenie całego kraju.
Opracowanie dokumentacji
- Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
- Operat przeciwpożarowy
- Ekspertyza rzeczoznawcy do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych
- Ocena zagrożenia wybuchem
- Przygotowania obiektu do odbioru przez PSP
- Audyt wewnętrzny
- Scenariusz pożarowy
- Plany ewakuacji budynku
- Rzeczoznawca ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych
- Stały nadzór nad obiektem
PRÓBNA EWAKUACJA
Praktyczne sprawdzenie organizacji i warunków ewakuacji jest kluczowym elementem w procesie zapewnienia bezpieczeństwa w przypadku pożaru lub innych awaryjnych sytuacji. To ćwiczenie polega na symulacji ewakuacji w rzeczywistym środowisku, aby ocenić skuteczność procedur ewakuacyjnych, zidentyfikować potencjalne problemy i dostosować plany ewakuacyjne.
Czy szkolenie okresowe sprawdzanie organizacji i warunków ewakuacji jest obowiązkowe?
Tak, zgodnie z obowiązującym prawem, właściciel lub zarządca obiektu przeznaczonego dla ponad 50 osób będących jego stałymi użytkownikami, niezakwalifikowanego do kategorii zagrożenia ludzi ZL IV (budynki mieszkalne), powinien co najmniej raz na 2 lata przeprowadzać praktyczne sprawdzenie organizacji oraz warunków ewakuacji z całego obiektu.
Wskazać w tym miejscu należy, iż przedmiotowe ćwiczenia warto przeprowadzić nawet w przypadku, gdy obiekt nie został objęty takim obowiązkiem. Przyczyni się to w realny sposób do poprawienia bezpieczeństwa ludzi, jak również może wpłynąć na warunki ubezpieczenia.
Kto może realizować szkolenie z zakresu ochrony przeciwpożarowej?
Zgodnie z obowiązującymi przepisami czynności z zakresu ochrony przeciwpożarowej mogą wykonywać osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje, tj.:
Dodatkowe wymagania w tym zakresie dla escape roomów
Zgodnie z rozporządzeniem MSWiA, właściciel, zarządca lub użytkownik obiektu budowlanego lub jego części, w którym prowadzona jest działalność gospodarcza o charakterze rozrywkowym, polegająca na organizowaniu gier lub zabaw, w trakcie których ich uczestnicy uwalniają się z zamkniętej przestrzeni lub w inny sposób ograniczona jest możliwość przemieszczania się tych uczestników, wskutek czego ograniczona jest możliwość ich ewakuacji, powinien przed rozpoczęciem takiej działalności oraz co najmniej raz na 2 lata przeprowadzać praktyczne sprawdzenie organizacji ewakuacji ludzi w miejsce bezpieczne, na zewnątrz obiektu budowlanego lub do sąsiedniej strefy pożarowej, a także sprawdzenie spełniania wymagań ochrony przeciwpożarowej. Wymagania te stosuje się także w przypadku działalności gospodarczej o podobnym przedmiocie, bez względu na nazwę, jaką dany przedsiębiorca się posługuje.
Protokół potwierdzający przeprowadzenie próbnej ewakuacji
Protokół przekazujemy zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej.
Szukaj na stronie
Nasze usługi