Fire Guard Konrad Nalewajka działa na polskim rynku usług z zakresu ochrony przeciwpożarowej na terenie całego kraju.
Opracowanie dokumentacji
- Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
- Operat przeciwpożarowy
- Ekspertyza rzeczoznawcy do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych
- Ocena zagrożenia wybuchem
- Przygotowania obiektu do odbioru przez PSP
- Audyt wewnętrzny
- Scenariusz pożarowy
- Plany ewakuacji budynku
- Rzeczoznawca ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych
- Stały nadzór nad obiektem
URZĄDZENIA ODDYMIAJĄCE
Urządzenia oddymiające służą do zapobiegania zadymieniu, jak również usuwania dymu, gazów spalinowych i gorącego powietrza z wnętrza budynku w przypadku pożaru lub innego zagrożenia, tak aby zapewnić bezpieczeństwo osób wewnątrz budynku oraz ułatwić działania strażaków.
Utrzymanie urządzeń przeciwpożarowych w dobrym stanie wpływa na bezpieczeństwo w razie pożaru. Przeprowadzenie przeglądu zapewni nie tylko większe bezpieczeństwo budynku, ale również pomoże uniknąć niepotrzebnych kar związanych z nieprzestrzeganiem przepisów.
Podstawa prawna
Na podstawie art. 4 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 2057 z późn. zm.) właściciel budynku, obiektu budowlanego lub terenu, zapewniając ich ochronę przeciwpożarową, jest obowiązany m.in. zapewnić przeglądy techniczne, konserwacje oraz naprawy urządzeń przeciwpożarowych i gaśnic, w sposób gwarantujący ich sprawne i niezawodne funkcjonowanie.
Czy przegląd systemu oddymiania klatek schodowych jest obowiązkowy?
Zgodnie z § 3 ust. 2 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 822) urządzenia przeciwpożarowe oraz gaśnice przenośne i przewoźne, powinny być poddawane przeglądom technicznym i czynnościom konserwacyjnym, zgodnie z zasadami i w sposób określony w Polskich Normach dotyczących urządzeń przeciwpożarowych i gaśnic, w dokumentacji techniczno-ruchowej oraz w instrukcjach obsługi, opracowanych przez ich producentów.
Urządzenia przeciwpożarowe oraz gaśnice przenośne i przewoźne, powinny być poddawane przeglądom technicznym i czynnościom konserwacyjnym, zgodnie z zasadami i w sposób określony w Polskich Normach dotyczących urządzeń przeciwpożarowych i gaśnic, w dokumentacji techniczno-ruchowej oraz w instrukcjach obsługi, opracowanych przez ich producentów.
Jak często należy dokonywać przeglądów?
Przeglądy techniczne i czynności konserwacyjne powinny być przeprowadzane w okresach ustalonych przez producenta, nie rzadziej jednak niż raz w roku.
Protokół z dokonanych przeglądów.
Protokół przekazujemy zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej.
Szukaj na stronie
Nasze usługi